1. Начало
  2. Добавки
  3. Fleurance Nature Пробиотик за добра интимна флора Probioboost, 30 капсули
Fleurance Nature

Fleurance Nature Пробиотик за добра интимна флора Probioboost, 30 капсули

  • Балансира вагиналната флора и намалява риска от инфекции.

35.26 лв.

+

Закупувайки, добавяте 0.71 лв. към вашата лоялна сметка

Описание

3 милиарда пробиотици на капсула. 3 щама Lactobacillus бактерии, идентични с тези, които се срещат естествено във вагиналната флора. Плюс Витамин B3 за поддържане на нормални лигавици

Това е суперформулата на Probioboost® flore intime – патентована хранителна добавка на френската компания Fleurance Nature в подкрепа на женското здраве. Действа противовъзпалително и антибактериално, като намалява риска от развиване на инфекции на пикочно-половата система.

  • Грижи се за баланса на вагиналната микрофлора

  • Намалява риска от вътрешни вагинални инфекции

  • Съдейства за нормалната работа на пикочната система

Сърбеж, парене, зачервяване, усещане за дискомфорт в интимната област са признаци на вагинални инфекции, с които повечето жени са или ще се сблъскат в някакъв момент от живота си. Всъщност, според статистиката, 3 от 4 жени рано или късно развиват гъбична инфекция, която засяга интимността на жените и е упорита, трудна за лечение, особено в случаи на рецидиви. За щастие съществува естествено решение за предотвратяване на подобен проблем, като той се свързва със защита и балансиране на интимната флора.

Вагиналната микробиота е флора, съставена от млечни бактерии, лактобацили, които служат за защита на интимната област от инфекции, като ограничават растежа на патогенни микроби (бактерии, гъбички и др.). Съставът й може да бъде променен от множество фактори: хормонални и pH вариации, както и външни агресии, които могат да повлияят на баланса на вагиналната флора и този на лигавиците. Дисбалансът на вагиналната микробиота я отслабва и я прави по-уязвима към вредни микроби. Именно по този начин допринася за появата на вагинални инфекции.

Защо да изберем Probioboost® flore intime

  • Формулата на Probioboost® flore intime е синергия от витамин B3 и 3 щама пробиотици: Lactobacillus crispatus, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus rhamnosus.

  • Съдържа щамове, естествено присъстващи във вагиналната флора.

  • Витамин В3 допринася за поддържането на нормална лигавица.

  • Този продукт, предназначен и адаптиран към интимния комфорт на жените, осигурява 3 милиарда пробиотици на ден (1 капсула).

  • Приема се през устата, не изисква вагинално въвеждане, което го прави много по-практичен.

  • Продукт произведен във Франция.

  • В рециклируема картонена кутия.

Вълшебните пробиотици

Думата „пробиотик“ идва от гръцките думи „pro“, което означава „в полза“ и „biotikos“ - „живот“. През 2021 г. пробиотиците бяха определени от Световната здравна организация (СЗО) като „живи микроорганизми, които при поглъщане в достатъчни количества оказват положителен ефект върху здравето, надхвърлящ ефектите на традиционното хранене.“

Малко известен факт е, че червата на здравите хора са дом на около 100 трилиона бактерии! Те позволяват добър баланс на чревната флора, наричана още микробиота. Пробиотиците са живи микроорганизми, които са полезни за здравето. Тяхната роля е да поддържат функциите на бактериите и дрождите в нашата микробиота: храносмилане, метаболизъм, имунитет...

Причини за вагиналните инфекции – толкова чести и толкова упорити

Вагиналните инфекции при жените могат да бъдат причинени от различни фактори, включително бактериални, гъбични и вирусни агенти. Някои често срещани причини за вагинални инфекции включват:

  • Бактериална вагиноза

Това е често срещана вагинална инфекция, причинена от свръхрастеж на вредни бактерии във влагалището. Може да доведе до появата на неприятна миризма (на риба), секрет и дискомфорт.

  • Инфекции с дрожди

Инфекциите с дрожди, често причинени от гъбичките Candida albicans, могат да доведат до сърбеж, парене и гъсто, бяло течение. Фактори като хормонални промени, употреба на антибиотици, бременност или отслабена имунна система могат да допринесат за гъбични инфекции.

  • Трихомониаза

Това е инфекция, предавана по полов път (ППИ), причинена от паразита Trichomonas vaginalis. Може да доведе до сърбеж, парене, зачервяване и пенливо, зеленикаво-жълто течение.

  • Инфекции, предавани по полов път (ППИ)

Инфекции като хламидия, гонорея и херпес също могат да причинят вагинални симптоми, включително секреция, болка и дискомфорт.

  • Хормонални промени

Колебанията в нивата на хормоните, като тези, които се появяват по време на менструация, бременност, менопауза или докато приемате хормонални контрацептиви, понякога могат да променят вагиналната среда и да доведат до инфекции.

  • Лоша хигиена

Прекомерното миене, измиване или използване на груби сапуни във вагиналната област може да наруши естествения баланс на бактериите и да доведе до инфекции.

  • Чужди тела

Поставянето на чужди предмети във влагалището може да въведе вредни бактерии и да увеличи риска от инфекция.

  • Носенето на тесни или недишащи дрехи

Дрехи, които не позволяват подходящ въздушен поток, могат да създадат топла и влажна среда, която насърчава растежа на бактерии и гъбички.

  • Отслабена имунна система

Отслабената имунна система поради състояния като ХИВ/СПИН или определени лекарства може да направи жените по-податливи на инфекции.

  • Алергични реакции

Някои жени може да имат алергични реакции към определени тъкани, материали или продукти като ароматизирани тампони, превръзки или презервативи, които могат да причинят дразнене и да доведат до инфекции.

  • Диабет

Неконтролираният диабет може да доведе до повишени нива на захар в телесните течности, включително вагинално течение, което може да създаде благоприятна среда за растеж на бактерии и дрожди.

  • Стрес

Хроничният стрес може да повлияе на имунната система на тялото и нивата на хормоните, потенциално допринасяйки за вагинални инфекции.

Действие на основните съставки

  • Lactobacillus crispatus

Lactobacillus crispatus е вид млечнокисела бактерия, която принадлежи към род Lactobacillus. Тя често се среща във вагиналната микробиота на здрави индивиди и играе решаваща роля за поддържане на вагиналното здраве.

L. crispatus се счита за един от доминиращите видове в здравия вагинален микробиом, заедно с други видове Lactobacillus като Lactobacillus jensenii и Lactobacillus gasseri. Тези бактерии допринасят за поддържането на киселинно рН във влагалището чрез производството на млечна киселина, която помага за предотвратяване на свръхрастеж на вредни патогени и спомага за създаването на среда, която поддържа цялостното вагинално здраве.

Изследванията показват, че смущения във вагиналната микробиота, като намаляване на нивата на L. crispatus и други полезни бактерии, могат да доведат до състояния като бактериална вагиноза (BV). BV се характеризира с дисбаланс във вагиналния микробен състав, със свръхрастеж на потенциално вредни бактерии.

  • Lactobacillus salivarius

Lactobacillus salivarius е вид млечнокисела бактерия, която се среща в човешкото тяло, особено в устната кухина, червата и вагината. Смята се за полезна или „приятелска“ бактерия и е част от естествените микробни общности, които съществуват в части на тялото.

Lactobacillus salivarius е изследвана за нейните потенциални ползи за здравето, включително пробиотични свойства. Смята се, че L. salivarius допринася за поддържането на здравословен микробен баланс в червата и други части на тялото, което може да има положителен ефект върху храносмилането, имунната функция и цялостното благосъстояние.

  • Lactobacillus rhamnosus

Lactobacillus rhamnosus е вид бактерии, които попадат в категорията на млечнокиселите бактерии. Често се среща в човешкия стомашно-чревен тракт, както и в различни млечни продукти и други ферментирали храни. L. rhamnosus се счита за пробиотик, което означава, че е полезен микроорганизъм, който може да осигури ползи за здравето, когато се консумира в адекватни количества.

Пробиотиците като Lactobacillus rhamnosus са известни с потенциала си да поддържат здравето на храносмилането, като помагат за поддържане на балансирана чревна микробиота. Те също могат да играят роля в модулирането на имунната система, подобряване на храносмилането на лактозата и предотвратяване на растежа на вредни бактерии в червата.

Изследванията на специфичните ползи за здравето на Lactobacillus rhamnosus продължават, но той е изследван за потенциала му да облекчава състояния като синдром на раздразнените черва (IBS), диария, алергии и някои вагинални инфекции.

  • Витамин В3

Витамин B3 е важен водоразтворим витамин, част от групата на В-комплекс, с огромна роля за поддържане на кожата и лигавиците. Той помага за изграждането на кератин, поддържа липидната бариера, което спомага за задържането на влага. В същото време може да помогне за облекчаване на зачервяването, дразненето и други възпалителни състояния по кожата и лигавиците.

Състав

Съставки:
Витамин В3

В 1 капс.:6 mg Дн. доза:6 mg NRV%*37 %
Пробиотична смес:

Lactobacillus crispatus

В 1 капс.:1 млрд. CFU Дн. доза:1 млрд. CFU NRV%***
Lactobacillus salivarius

В 1 капс.:1 млрд. CFU Дн. доза:1 млрд. CFU NRV%***
Lactobacillus rhamnosus

В 1 капс.:1 млрд. CFU Дн. доза:1 млрд. CFU NRV%***

Акациева гума, капсула от растителен произход (хидрокси пропил метил целулоза), пробиотична смес, Витамин В3. /CFU-жизнено способни бактерии/

Хранителна добавка, 30 капсули

Начин на употреба

Приложение: Допринася за поддържане на нормална вагинална микрофлора при жените.

Забележка: Да не се използва като заместител на разнообразното и пълноценно хранене. Да не се превишава дневната препоръчителна доза. Не се препоръчва за деца под 16 годишна възраст.

Препоръчителна доза за дневен прием от продукта: По 1 капсула дневно, за предпочитане по време на закуска с голяма чаша вода.

Съхранение: На хладно и сухо място, далеч от пряка слънчева светлина.

Годност и партида: маркирани на опаковката.